Sú GS1–128 čiarové kódy preferovaným štandardom?

Štandard GS1-128 umožňuje vkladať oveľa viac informácií do čiarových kódov, než iné štandardy. Ide napríklad o čísla šarží a dáta spotreby, čo zlepšuje sledovateľnosť a efektivitu dodávateľského reťazca.

Preto sa stáva atraktívnejším pre maloobchodníkov, veľkoobchodníkov a prevádzkovateľov stravovacích služieb, ktorí chcú rýchlo reagovať na problémy s bezpečnosťou výrobkov a zvýšiť ziskovosť vďaka automatizácii.

"Čiarové kódy GS1-128 existujú už od roku 1989. Ich popularita je však teraz spôsobená zvýšeným tlakom a očakávaním vládnych a spotrebiteľských skupín ohľadom sledovateľnosti a rýchlosti reakcie, keď sa niečo pokazí," hovorí Steven Keddie, vedúci inžinierstva. "Vďaka internetu sa informácie rýchlo šíria a spoločnosti musia reagovať rýchlejšie, než kedykoľvek predtým."

„Či už ide o optimalizáciu úrovne zásob alebo lepšie prispôsobenie ponuky dopytu, technológia, ktorá je dnes k dispozícii, znamená, že maloobchodníci a spoločnosti poskytujúce stravovacie služby majú lepšiu pozíciu ako v minulých rokoch na získanie hodnoty z dodatočných informácií dostupných prostredníctvom čiarových kódov GS1– 128. Ignorovanie použitia čiarového kód GS1–128 sa pre výrobcov stáva stále menej udržateľnou možnosťou. “

Víte, jak je používat?

Prečítajte si bielu knihu Markem-Imaje, kde nájdete tipy, ako vyhovieť štandardom GS1-128

6 důvodů, proč identifikace GS1-128 roste

See them now!